Sok z buraków – Dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Po miesiącu stosowania, wszyscy będą Ci tylko zazdrościć. Koniecznie musisz spróbować

Burak, który wydaje się być warzywem niepozornym, bogaty jest w wiele składników mineralnych, między innymi: w magnez, potas, cynk, żelazo czy fosfor oraz mniej znanych – cezu i rubidu.

 

Oprócz tych cennych pierwiastków, buraki zawierają również witaminy z grupy B, witaminy C, A, E, K, kwas foliowy, błonnik pokarmowy i przeciwutleniacze.

Ugotowane buraki, niestety tracą większość cennych składników odżywczych, dlatego warto jest pić soki z wyciśniętych surowych buraków. Jest warzywem niskokalorycznym i w 100 g, zawiera zaledwie 43 kcal.

Dzięki zawartości w swoim składzie ogromu antocyjanów oraz flawonoidów (tj. barwników: betainie i cholinie), mają również właściwości hamujące rozwój nowotworów.

 

Do najbardziej istotnych właściwości leczniczych soku z buraków, możemy zaliczyć:

Dzięki wysokiej zawartości azotanów, poprawia krążenia krwi, zwiększa dopływ krwi do mózgu, poprawia szybkość uczenia się, pamięć i koncentrację.

Poprzez antyoksydacyjne działanie na komórki ciała, Wspomaga leczenie i profilaktykę przeciwnowotworową. Wystarczy regularne spożywanie soku z buraka.

 

Usuwa z organizmu toksyny i kwas moczowy, filtruje krew i wspomaga funkcje wątroby, nerek i jelit.

 

 

Sok z buraka, zawiera dużo żelaza i ma korzystny wpływ na produkcje czerwonych krwinek. Dzięki temu, reguluje cykl miesiączkowy, układ hormonalny i łagodzi objawy menopauzy.

 

Działa przeciwzapalnie, za sprawą substancji przeciwutleniających i pobudzających układ odpornościowy.

Reguluje ciśnienie krwi, ze względu na wysoką zawartość azotanów. Codzienne spożywanie dwóch szklanek soku z buraka, znacząco obniża ciśnienie krwi.

 

Przyśpiesza metabolizm, reguluje układ trawienny i niweluje zaparcia.

Żelazo zawarte w soku z buraka, jest łatwo przyswajalne, dlatego zalecany jest szczególnie osobom cierpiącym na anemię oraz zapobiega niedokrwistości w przyszłości.

 

Działa odprężająco, dzięki zawartości tryptofanu i betainy, poprawia więc nastrój i dostarcza łatwo przyswajalną energię Twoim mięśniom.

 

Dzięki dużej zawartości substancji o działaniu przeciwutleniającym i zwalczającym wolne rodniki oraz dzięki flawonoidom, ma zbawienny wpływ na cerę. Wolniej się starzeje i wygląda zdrowiej.

 

W soku z buraka, cenną substancję znajdą również mężczyźni, ponieważ dzięki zawartości boru, ma ogromny wpływ na libido i potencję.

 

Tak cennych właściwości jak sok z buraka, nie posiada zbyt wiele warzyw. Warto go więc włączyć do codziennej diety jak najszybciej i łączyć w formie koktajlu z innymi cennymi warzywami lub owocami. Powodzenia!
error: Content is protected !!