Cały czas przechodnie zaglądali przez okno do jej mieszkania. Prosty trik rozwiązał ten problem.

Okno, jeśli mieszkamy na ostatnim piętrze, daje nam możliwość podziwiania naszego miasta. Jeśli natomiast mieszkamy na parterze… to mamy problem ze wścibskimi sąsiadami. Osobiście nie przepadam za ciemnymi roletami, które nie przepuszczają światła i są mało subtelne.

Zawsze chciałam mieć coś, co będzie piękną, praktyczną i łatwą do usunięcia dekoracją. Firanki w moim przypadku też odpadają – mój kot sobie je szczególnie upodobał. Dlatego, gdy zobaczyłam tę propozycję, oszalałam z zachwytu! Nie jest to inwazyjny zabieg, a mi bardzo przypadł do gustu.

Potrzebujesz:

  • 2 łyżki skrobi kukurydzianej,
  • 2 łyżki zimnej wody,
  • 350 ml wrzącej wody.

Pierwszy krok:

Stwórz klej za pomocą wyżej wspomnianych składników. Najpierw wymieszaj dokładnie skrobię z zimną wodą, a następnie dodaj wrzącej wody. Ponownie wymieszaj na jednolitą masę i pozwól, aby klej się schłodził.

Krok drugi:

Wszystko zależy od układu Twojego okna. W tym przypadku okno jest podzielone, dlatego trzeba było dokładnie wymierzyć mniejsze obszary. Do tego użyto kartki.

Krok trzeci:

Za pomocą pędzla do kleju rozsmaruj mieszankę, tworząc jednolitą warstwę na szkle. Następnie bardzo ostrożnie umieść wcześniej wymierzoną firankę. Możesz delikatnie nanieść klej na wierzchnią warstwę. Niech wszystko dokładnie wyschnie.

Wynik końcowy jest naprawdę piękny! Koronki nadadzą Twojemu wnętrzu odrobinę romantyzmu i tajemniczości, a ciekawscy sąsiedzi nic nie zobaczą!

Promienie słońca nadal przedostają się do wnętrza!

Do tego nie ma najmniejszego problemu ze ściągnięciem dekoracji. Jeśli tylko zapragniemy zmian, możemy chwycić za ciepłą wodę i gąbkę. Bardzo szybko pozbędziemy się firanki i kleju.

Porada: aby nie niszczyć swoich firanek, warto udać się do sklepu z odzieżą używaną i tam zaopatrzyć się w materiał.

Tekst pochodzi z: genialne.pl

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!