Nawóz mleczny – Poznaj genialny domowy środek, dzięki któremu Twoje rośliny zawsze będą zdrowe, wolne od szkodników i nie przestaną kwitnąć

Nawóz mleczny przygotowany według tego sprawdzonego przepisu, był stosowany już przez nasze babcie. Dziś w sklepach ogrodniczych, można znaleźć szeroki wachlarz najróżniejszych specyfików i nawozów do każdego rodzaju roślin. Jednak ja z sentymentem wracam do naturalnych, domowych sposobów na zdrowe i pięknie kwitnące rośliny w moim domu.

 

Domowy nawóz na bazie mleka, ma właściwości odżywcze i regenerujące, co oznacza że działa nie tylko na samą roślinę, ale również na jej system korzeniowy.

 

Bakterie w nim zawarte, dostarczają roślinom odpowiednią dawkę mikroelementów, składników mineralnych i witamin, niezbędnych do jej prawidłowego wzrostu.

 

 

Poznaj więc sekretny przepis na domowy nawóz mleczny, który sprawi że Twoje rośliny zawsze będą piękne, zdrowe i będą cieszyć oczy pięknymi kwiatami.

 

SKŁADNIKI:
  • woda – 1 l
  • świeże mleko – 100 ml
  • jod – 3 krople

 

PRZYGOTOWANIE:

Do plastikowej butelki z nakrętką, wlej mleko, wodę i jod, a następnie energicznie wstrząśnij.

 

 

Zanim przystąpisz do podlewania nawozem, co najmniej godzinę przed, podlej kwiaty zwykłą, czystą wodą. Ważne jest bowiem, aby ziemia która wymaga nawożenia, była wilgotna.

W zależności od wielkości doniczki, wlej 3-6 łyżek nawozu, raz na dwa tygodnie. W przypadku pojawienia się szkodników, tj: mączniak czy przędziorek – spryskaj przygotowanym nawozem liście i łodygi.

 

Nawóz mleczny, doskonale zasila również rośliny kwitnące, tj: azalia, róże czy fikusy oraz skutecznie pobudzi wzrost wszelkich zasadzonych w przydomowym ogródku warzyw.

Pamiętaj jednak, że nie należy stosować nawozu do wszelkiego rodzaju roślin typu palmy i sukulenty.

 

Obserwuj więc swoje rośliny, a w razie kłopotów wiesz już jak temu szybko zaradzić. Powodzenia!

 

 

 

error: Content is protected !!