Napar, który przyniesie ulgę dla Twojego żołądka. Skutecznie wspomoże trawienie, wystarczy pić go codziennie

Kłopoty trawienne, dają się nam we znaki w dość nieprzyjemny sposób, więc warto jest mieć w zanadrzu zdrowy i naturalny środek, który pomoże nam szybko ich się pozbyć.

 

Poznaj napar, wspomagający trawienie, który z łatwością przygotujesz w domu i dzięki któremu skutecznie zniwelujesz kłopoty żołądkowe. Ważne jest jednak, aby pić napar regularnie po spożytym posiłku. Pozwoli to łatwiej strawić zjedzony posiłek, a picie naparu w okresie zimowym i w trakcie przeziębienia, skutecznie wzmocni Twoją odporność. Oto jak go przygotować:

 

SKŁADNIKI:
  • 500 ml wody
  • miód (do smaku)
  • 1 cytryna
  • 1-2 liście laurowe

 

 

PRZYGOTOWANIE:

Doprowadź do wrzenia 500 ml wody z liściem laurowych i skórką obraną z dobrze umytej cytryny (unikając jej gorzkiej białej części pod skórką). Wszystko razem, gotuj na małym ogniu przez 5 minut. Potem, zdejmij go z ognia, przykryj pokrywką lub talerzykiem i zaparzaj przez kolejne 10 minut.
Kiedy napar nieco przestygnie, przecedź go przez drobne sitko i dodaj do smaku miód. Dobrze wymieszaj i gotowe!

 

 

Aby wzmocnić i rozszerzyć nieco działanie naparu, możesz dodatkowo wrzucić kilka goździków lub świeżego imbiru. Te aromatyczne dodatki, mają równie cudowne właściwości lecznicze. Powodzenia!
error: Content is protected !!