Liście laurowe – Poznaj ich niezwykłe właściwości o których dotąd nie wiedziałeś. Walory lecznicze tej rośliny z pewnością Cię zaskoczą

Liście laurowe – to wysuszone liście drzewa laurowego, inaczej wawrzyna szlachetnego. W swojej naturalnej postaci, występuje na południu Europy, w północnej Afryce i zachodniej Azji.

 

W Polsce, swoje zastosowanie mają głównie w kuchni i niewielu z nas wie, że posiadają również wiele właściwości leczniczych i od dawna jest wykorzystywany w medycynie naturalnej.

W czasach starożytnych, miał jeszcze jedno ważne zastosowanie, a mianowicie pleciono z gałązek drzewka laurowego wianki, które ozdabiały głowy władców, zwycięzców igrzysk olimpijskich czy poetów. Pełniły rolę talizmanu, który miał chronić przed wszelkimi nieszczęściami.

Jakie jeszcze cudowne właściwości mają te aromatyczne listki?

 

 

Walory lecznicze listków laurowych

Dla cukrzyków: Pobudzają trzustkę, produkującą insulinę i skutecznie obniżają poziom glukozy we krwi. Odrobinę sproszkowanych liści laurowych, spożywaj 2 razy dziennie.

Zdrowe, silne serce: Działają wzmacniająco na mięsień sercowy i redukują nadmiar złego cholesterolu, dzięki zawartości związków flawonoidowych (tj. kwas kawowy i rutyna).

Balsam dla żołądka: Najlepiej sprawdza się w postaci naparu i zniweluje wszelkie problemy gastryczne.

Działają przeciwbólowo: Liście laurowe przyjdą na ratunek osobom, zmagającym się z reumatyzmem, artretyzmem i uporczywym bólem stawów.

 

 

Działają przeciwzapalnie: A co najważniejsze – nie wywołują efektów ubocznych.

Działają antybakteryjnie: Laurowy opatrunek, będzie doskonały przy trudno gojących się ranach, a dzięki właściwościom antyseptycznym – skutecznie pomoże pozbyć się blizn.

Na drogi oddechowe: Bolące gardło, kaszel? Liście laurowe, oczyszczają drogi oddechowe. W tym przypadku, przydatny będzie napar z liści laurowych lub zastosowanie aromatycznej inhalacji.

Na słabe włosy: Przygotowany napar z liści laurowych, poradzi sobie z łupieżem oraz wzmocni osłabione i nadmiernie wypadające włosy.

 

Podziel się tym artykułem z rodziną i przyjaciółmi, a z nami swoimi wrażeniami. Spróbować przecież nie zaszkodzi. Powodzenia!  
error: Content is protected !!