Każdy ogrodnik powinien znać te zastosowania cynamonu.

Cynamon jest wielozadaniową przyprawą o wspaniałym smaku i zapachu. Czy wiecie, że ma on również zastosowania w ogrodnictwie? Poniżej przedstawiamy 7 cynamonowych sztuczek do wykorzystania w przydomowym ogródku 🙂

1. Zamyka „rany”

Złamane gałązki czy naderwane łodyżki można wyleczyć posypując je cynamonem.

2. Odstrasza szkodniki

Mrówki, komary i muchówki nie znoszą zapachu tej przyprawy. Żeby je odstraszyć wystarczy obsypać nim roślinki.

3. Walczy z grzybem

Gdy zauważysz plamy grzyba na liściach swoich roślin możesz pozbyć się infekcji za pomocą cynamonu. Zmieszaj 3-4 łyżki cynamonu oraz litr wody. Zostaw na noc i odlej płyn. Możesz nim pryskać rośliny nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

4. Łagodzi ból i swędzenie po ukąszeniu

Zrób pastę z cynamonu i miodu i posmaruj nią ukąszone miejsce.

5. Pomaga korzeniom

Jeśli chcesz posadzić roślinkę za pomocą odciętej gałązki warto odcięte miejsce obsypać cynamonem. Przyprawa nie pozwoli na gnicie oraz ułatwi utworzenie się nowych korzeni po posadzeniu.

6. Chroni pączki

Wilgotność pączków kwiatów sprawia, że są one podatne na pleśń przez co obumierają zanim zakwitną. Odrobina cynamonu sprawi, że nie będziesz musiał się tym martwić!

7. Chroni…dzieci!

Niektórzy obsypują cynamonem miejsca w ogrodzie gdzie bawią się ich dzieci. Przyprawa zapobiega tworzeniu się grzybów oraz odstrasza insekty i robaki.

A Wy? Do czego używacie cynamonu? Nie zapomnijcie podzielić się tymi sprytnymi sztuczkami ze wszystkimi ogrodnikami-amatorami!

Tekst pochodzi z: podaj.to

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!