Jon Bon Jovi otworzył dwie restauracje w których potrzebujący mogą za darmo najeść się do syta.

Piosenkarz Jon Bon Jovi jest jedną z ikon muzyki lat 80-tych i 90-tych. Większość ludzi zna przeboje takie jak „Its my life” czy „Living on a prayer”. Niewielu wie, że artysta jest też działaczem społecznym, bardzo zaangażowanym w pomoc ludziom w potrzebie.

 

Jego projekt społeczny nazwany Soul Kitchen (Kuchnia dla duszy) zajmuje się prowadzeniem dwóch restauracji. Nie są to jednak zwykłe lokale gastronomiczne – nie ma w nich bowiem cen! Każdy odwiedzający może zjeść za darmo i odpracować posiłek pracując w kuchni lub przy uprawie warzyw.
Oczywiście jeśli goście restauracji mogą, to wtedy płacą za posiłek tak jak w każdej innej restauracji. Według strony internetowej Soul Kitchen 51% posiłków finansowanych było z darowizn, a pozostała część z wolontariatu.

 

Bon Jovi otworzył pierwszą restaurację Soul Kitchen w dzielnicy Red Bank w New Jersey, w swoim rodzinnym mieście. Druga zlokalizowana jest w pobliżu rzeki Toms w obszarze nawiedzonym przez huragan Sandy w 2012 roku.
Mimo tego, że jest to projekt charytatywny restauracje oferują posiłki wysokiej jakości. Menu składa się z przystawki, dania głównego oraz deseru. Są też oferowane dania wegańskie i wegetariańskie.
Szacuje się, że Soul Kitchen wydało ponad 104 tysiące potraw.

To wspaniałe, że są ludzie, którzy potrafią swoją sławę wykorzystać by pomóc innym ludziom! Cóż za świetna inicjatywa!

 

Podziel się na facebooku!

 

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!