Drzewo pieniędzy – Jego właściwości zaskoczą każdego bez wyjątku. Sprawdź, co oferuje domowa apteczka na Twoim parapecie

To roślina doniczkowa – Grubosz jajowaty, która znana jest powszechnie jako roślina przyciągająca szczęście, sukces, dobrobyt i bogactwo.

 

Posiadanie tej rośliny w domu, ma jednak nieco szersze znaczenie. Oprócz tego, że wygląda efektownie i jest łatwa w hodowli, posiada niezwykłe właściwości lecznicze.

 

 

Drzewo pieniędzy w twoim domu, potrafi wskazać stan zdrowia domowników.

Jeśli Twoje drzewo, nagle zaczyna więdnąć, liście najpierw żółkną, a następnie czernieją – to znak, że zbiera negatywna energię z otoczenia. Z pewnością jeden z domowników choruje i drzewo o tym sygnalizuje. Kiedy wróci do zdrowia, drzewo wkrótce odżyje.

 

Właściwości lecznicze drzewa pieniędzy

Ponieważ skład drzewa pieniędzy jest zbliżony do znanego nam aloesu, skutecznie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju skaleczenia, otarcia, oparzenia i skręcenia.

W tym przypadku, Wystarczy zerwać kilka liści i zetrzeć je na tarce. Rozdrobnione liście, nałóż na uszkodzone lub bolące miejsce i zabezpiecz bandażem. Należy również pamiętać, aby zmieniać opatrunek co 5 godzin.

 

 

Taka kuracja, przyniesie również ulgę po ukąszeniach przez owady. Wtedy, zmieniaj opatrunek 4 razy na dobę.

Na uporczywy ból gardła, świetnie sprawdzi się płukanka z liści drzewa pieniędzy. Sok z 10 liści drzewa, wymieszaj z 300 ml ciepłej wody. Płucz obficie gardło 3 razy dziennie po posiłku.

Zmielone liście tego drzewa, zalane wrzącą wodą to nic innego jak napar, który po wystygnięciu skutecznie wspomoże leczenie zapalenia nerek i pęcherza moczowego. Wystarczy pić dwa razy dziennie po 1 łyżeczce, 20 minut przed posiłkiem.

 

 

Zjadając godzinę przed pierwszym posiłkiem 2 liście drzewka pieniędzy, skutecznie zapobiegniesz wrzodom żołądka i dwunastnicy.

Aby przyspieszyć czas gojenia się nieprzyjemnej opryszczki – sok z liści drzewa pieniędzy, masz pod ręką.

Jeśli dręczy się ból stawów, smaruj je sokiem na noc, a ból wkrótce ustąpi.

 

Pamiętaj jednak, że wszystko w nadmiarze potrafi zaszkodzić. Drzewo pieniędzy, zawiera również śladowe ilości arszeniku, dlatego przed zastosowaniem koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Powodzenia!
error: Content is protected !!