Każdy ma w domu kostkę mydła, lecz nie wszyscy wiedzą o tych 12 sprytnych zastosowaniach.

Myślę, że w każdym polskim domu znajdzie się kostka zwykłego mydła. Nawet jeśli używasz żelu do kąpieli to i tak, często wiele osób kupuje tradycyjne mydło, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.

Jeśli tak robisz to powiem Ci, że Twój sposób wcale nie jest taki zły! Kostka mydła przyda się częściej niż myślisz! Oto 12 najciekawszych zastosowań.

#1 Środek odstraszający szkodniki

Nikt nie lubi znajdować w swoim domu obrzydliwych robaków, na szczęście mydło może je odstraszyć.

  • Kostka mydła (zawinięta w cienką tkaninę) będzie utrzymywać myszy i ćmy z dala od Twojego domu,
  • Woda z mydłem to prosty, ale skuteczny naturalny środek odstraszający owady w Twoim ogrodzie. Po prostu rozpuść trochę mydła w wodzie i spryskaj nim liście roślin.
  • Powieś kostki mydła wzdłuż swojej działki. Zapach mydła odstraszy sarny i zające, które chętnie zjedzą Twoje roślinki.

#2 Świeże plamy

Każda plama wymaga nieco innego podejścia, ale mydło jest jednym z niewielu składników, które pomagają usunąć prawie wszystkie z nich. Pocieraj kostką plamę a następnie wypierz brudne ubranie.

#3 Buty

Jeśli Twoje nowe skórzane buty nieco Cię obcierają, weź kostkę mydła i potrzyj nim buty. W ten sposób materiał obuwia nieco zmięknie i nie będzie sprawiać bólu Twoim stopom.

#4 Plamy po farbie

Zawsze dzieje się to samo – nieważne ile taśmy użyjesz, zawsze znajdziesz ślady po farbie na podłodze lub klamce lub jeszcze w innym miejscu. Pocierając kostką mydła powierzchnię przy framugach drzwi i metalowych elementach, wszystkie plamy, które zrobią się w tych miejscach będzie łatwiej zmyć.

#5 Mydło w płynie

Jeśli wolisz mydło w płynie niż mydło w kostce, to powiem tylko jedno – rozumiem. Ale z mydła w kostce możesz stworzyć to płynne, które będzie tańsze i równie skuteczne. Wystarczy 1/4 roztopionego mydła, duża ilość wody oraz (opcjonalnie) olejek eteryczny.

#6 Czyste paznokcie

Zanim udasz się do ogrodu lub zaczniesz sprzątać, wyszoruj swoje paznokcie przy pomocy kostki mydła. Mydło uwięzione pod Twoimi paznokciami tworzy woskową barierę, która zatrzyma brud i kurz. Kiedy skończysz, odrobina ciepłej wody wystarczy, żeby usunąć mydło spod paznokci.

#7 Zespół niespokojnych nóg

Jeśli cierpisz na tzw. RLS czyli zespół niespokojnych nóg, umieść pod swoje prześcieradło kostkę mydła. Mimo tego, że ten trik nie ma naukowego potwierdzenia, aż 42% respondentów, którzy cierpieli na skurcze nóg, potwierdziło że kostka mydła pod prześcieradłem pomaga na bolesne skurcze i niespokojne ruchy nóg.

#8 Zastąpi WD-40

WD-40 to kultowy produkt, który poradzi sobie z niewyobrażalną liczbą problemów w domu tj. skrzypiące drzwi, szuflady które nie chcą się zasunąć czy zacięty zamek w kurtce. Okazuje się, że przy tych problemach równie skuteczna jest zwykła kostka mydła.

#9 Domowy odświeżacz

Włóż mydło do torebki lub owiń tkaniną z małymi otworami. Kostka mydła przez długo będzie uwalniać przyjemny zapach, dlatego bez problemu możesz wrzucić ją do torby gimnastycznej, szuflad z ubraniami oraz innych miejsc, które nie brzydko pachną.

#10 Swędzące miejsca

Swędzące ukąszenia lub wysypki spowodowane przez rośliny takie jak pokrzywa zwyczajna, mogą być dość uciążliwe. Istnieje kilka sposobów jak sobie z tym poradzić, lecz najskuteczniejszym okazuje się mydło. Potrzyj kostką swędzące miejsce, a wysypka lub ukąszenie natychmiast stanie się mniej uciążliwe.

#11 Ponownie wykorzystaj pozostawione resztki z mydła

Wreszcie, kiedy już wykorzystasz swoje mydło, korzystając z tych mydlanych trików, wykorzystaj resztki mydła na stworzenie nowego małego mydełka lub umieść małe kostki mydła w workach i stwórz odświeżacz.

#12 Stylizacja brwi

Przy pomocy kostki mydła możesz uzyskać wymarzony wygląd brwi. Ten stary trik wykorzystywano ponad sto lat temu w Hollywood! Użyj odrobiny mydła do uczesania swoich brwi, tak aby wyglądały schludnie i elegancko. Najważniejsze jest aby mydło było białe lub szare – barwione może zmienić kolor włosków. Weź czesadełko (grzebyczek) do wyczesania brwi i nałóż na nie lekko zwilżone mydło.

Tekst pochodzi z: genialne.pl

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!