Znów kasa dla o. Rydzyka! Postraszył rząd i w kilka godzin dali mu MILIONY

Ojciec Tadeusz Rydzyk kolejny raz w korzystny dla siebie sposób rozegrał wpływowych polityków. Wystarczyło, że w krótkich słowach postraszył działaczy PiS i skrytykował ich działania, a już kilka godzin później otrzymał miliony na nową inwestycję.

(Fot. Bartłomiej Zborowski)

Nie jest tajemnicą, że o. Tadeusz Rydzyk od dłuższego czasu ubiegał się o pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zależnego od Ministerstwa Środowiska. Chciał sfinansować budowę ciepłowni geotermalnej w Toruniu, jednak negocjacje przebiegały dużo trudniej, niż się tego spodziewano. Kilka dni temu dyrektor Radia Maryja żalił się publicznie, że jego inwestycja, nawet za rządów PiS, napotyka na ciągłe problemy.

„Myślałem, że gdy przyjdą rządy PiS, to nie będzie takiej blokady. Zastanawiam się czy bariery, na które napotykamy, związane są z jakimś lobby, poprzednimi ideologami czy działaczami. Nie wiem, co to jest. Być może nieudaczność, bylejakość z pracy, jeżeli dwa i pół roku walczymy o to, żeby była ciepłownia. Nie stać nas na to, ale staramy się, tak jak wszyscy w Polsce, o dostępne środki. Do tego trzeba mieć jeszcze pożyczkę i własne środki. (…) Chodzi o procenty – nam zaproponowano tak złe warunki, jak nikomu innemu” – utyskiwał zakonnik.

Co ciekawe, jego naciski bardzo szybko zadziałały. Już dzień po tym jak Rydzyk publicznie żalił się na PiS, zarząd Funduszu zgodził się dać pieniądze redemptoryście!

Tadeusz Rydzyk wkrótce ma więc otrzymać pożyczkę wysokości 8,4 mln zł, jak można się domyślać, na bardzo korzystnych warunkach. Jak poinformował rzecznik Funduszu, stało się to wskutek „obustronnych ustaleń – doprecyzowano zapisy umowy i uzgodniono warunki szczególne”.

(Fot. Mateusz Włodarczyk / Forum)

Źródło: pikio.pl

Tekst pochodzi z: popularne.net

Komentarze
Loading...