Wsyp cynamon do doniczki z ziemią. Przekonaj się, jakie potrafi zdziałać cuda

Cynamon, to niezwykle aromatyczna przyprawa, która wiele ciekawych zastosowań, nie tylko do przyprawienia potrawy, ale również przy leczeniu niektórych dolegliwości zdrowotnych, w kosmetyce oraz do pielęgnacji roślin.

 

 

Oprócz tego, że jest aromatyczny, zawiera bezcenne składniki, dzięki którym skutecznie ochronisz swoje rośliny przed szkodnikami, np.: mrówkami i gryzoniami.

Jedna łyżeczka cynamonu, posypanego na ziemię, skutecznie zapobiegnie chorobom pasożytniczym i szybko odstraszy uciążliwe komary.

 

Cynamon ma również duży wpływ na regenerację roślin oraz wspomaga szybsze ukorzenianie się oraz szybszy wzrost.

Jeśli w swoim ogrodzie, zauważysz ślady zagrzybienia lub pleśń, musisz działać szybko! Wystarczy, że posypiesz zmienione chorobowo miejsca zmielonym cynamonem, a po grzybach i pleśni w mig nie będzie śladu.

Oczywiście można by było wspomagać się środkami chemicznymi, ale te potrafią być nie dość, że mało skuteczne, to jeszcze bardzo drogie. Wykorzystaj więc to co masz w domu i pozbądź się uciążliwych problemów bez zbędnych wydatków.

Skuteczna mieszanka na sadzonki z cynamonem

 

 

Jeśli zajdą okoliczności, w których będziesz musiała szybko ratować swoje sadzonki przed grzybem, wymieszaj:

  • 1/2 litra wody
  • 2 rozgniecione tabletki aspiryny
  • 1 łyżkę cynamonu (10 g)

 

Powstałą mieszankę, odstaw na 12 godzin. Potem odcedź wodę i przelej ją do czystego naczynia. Sadzonki zamocz w cynamonowej wodzie i zostaw je w niej przez 2 godziny. Następnie zasadź sadzonki w ziemi, jak zwykle.

Cynamon ma działanie grzybobójcze, a aspiryna wspomoże system korzeniowy i zadziała stymulująco przy wypuszczaniu korzeni.

 

Ta niezwykła przyprawa ma jeszcze jedno ważne zastosowanie. Zapach cynamonu stymuluje mózg człowieka i skutecznie poprawia samopoczucie. Cóż więc może być lepszego od łączenia przyjemnego z pożytecznym?

 

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!