W końcu zdradził mi 4 sztuczki, jakie stosuje, by mieć pyszne pomidory… w dużej ilości.

Wielkimi krokami zbliża się pora sadzenia pomidorów. Ci, którzy w marcu przesadzali pomidory do skrzynek, na pewno wiedzą, że w połowie maja trzeba będzie wykonać drugą część zadania – pomidory trafią do ziemi. I w tym momencie zaczyna się nasze zadanie 🙂 Zobaczcie, co zrobić, by cieszyć się wyjątkowo dobrymi zbiorami.

1. Zamiast sadzić pomidory pionowo, ułóżcie je jak na zdjęciu, bokiem, tak, by liście dotykały ziemi. Dzięki temu pomidory będą rosły szybciej i.. bez zużycia dużej ilości wody do podlewania.

1. Zamiast sadzić pomidory pionowo, ułóżcie je jak na zdjęciu, bokiem, tak, by l

SOURCE: YOUTUBE

2. Warto użyć sody oczyszczonej, dzięki której pomidory zyskają słodszy smak 🙂 Należy posypać ziemię czterema łyżkami sody oczyszczonej (ale nie wolno sypać sody bezpośrednio na pomidory!).

2. Warto użyć sody oczyszczonej, dzięki której pomidory zyskają słodszy smak :)

SOURCE: YOUTUBE

3. Ptaki to duże utrapienie dla działkowców, ale można sobie z nimi poradzić i uchronić pomidory przed atakiem. Aby ptaki nie gasiły pragnienia wyjadając nasze plony, wystarczy tuż obok pomidorów postawić miseczkę z wodą.

3. Ptaki to duże utrapienie dla działkowców, ale można sobie z nimi poradzić i u

SOURCE: YOUTUBE

4. Zawsze jest Wam szkoda wyrzucać przejrzałe pomidory? Wcale nie musicie tego robić, bo dzięki nim możecie mieć nowe sadzonki 🙂 Pokrójcie pomidory, włóżcie je do garnka lub wiadra i przysypcie ziemią. Po około dwóch tygodniach zobaczycie zmiany, a potem będziecie mogli przesadzić nowe sadzonki. Nic się nie zmarnuje!

4. Zawsze jest Wam szkoda wyrzucać przejrzałe pomidory? Wcale nie musicie tego r

SOURCE: YOUTUBE

Znacie kogoś, kto żyje ogródkiem? Wyślijcie mu ten artykuł!

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!

Tekst pochodzi z: podaj.to

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!