Poznaj Powody, Dla Których Zdecydowanie Zdrowiej Jest Spać Na Lewym Boku

Obliczono, że przesypiamy 1/3 naszego życia, co oznacza, że przeciętny, dorosły człowiek, średnio śpi 8 godzin dziennie. Doskonale wiemy, jak ważny dla nas i naszego organizmu jest zdrowy sen.

 

Równie ważną rzeczą jest dbanie o higienę snu. Regularny tryb życia, unikanie jasnego światła wieczorem i ciemnych pomieszczeń w dzień i aktywność fizyczna oraz unikanie drzemek, skutecznie wzmacniają nasz rytm około dobowy. Wtedy też, potrzeba snu pojawi się o właściwej porze – w nocy.

Według ostatnio przeprowadzonych badań, opublikowanych przez Journal of Clinical Gastroenterology, pozycja w jakiej śpimy, może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na jakość naszego snu oraz na nasze zdrowie.

Jaka pozycja zatem jest dla nas najzdrowsza? Dowiedz się jaka pozycja jest dla Ciebie najodpowiedniejsza i jak układać się do snu.

Według najlepszych specjalistów, pozycja na lewym boku jest najzdrowsza. Poznaj powody:

 

 

1. Usprawnia krążenie limfy

Spanie na lewym boku, usprawnia nasz układ limfatyczny i ma na niego pozytywny wpływ. Poprawia jego pracę i pomaga sprawnie transportować składniki odżywcze przez korpus, a tym samym oczyszcza organizm z toksyn, które magazynowane są głównie po lewej stronie ciała.

 

2. Anatomia

Po lewej stronie naszego ciała znajduje się również trzustka i żołądek. Jeśli zaśniesz na prawym boku, żołądek będzie uciskał trzustkę co utrudni jej działanie. Z anatomicznego punktu widzenia, zwyczajnie skomplikuje to ich prawidłowe funkcjonowanie.

 

3. Zdrowsza dla serca

Spanie na lewym boku, pomaga pompować krew krążącą w naszym ciele. Główna arteria – aorta, wygięta jest w lewą stronę. Jeśli więc położysz się na prawym boku, serce będzie musiało pompować krew ku górze.

 

4. Poprawia trawienie

Jeśli masz problemy z trawieniem, wskazane jest spanie na lewym boku. Spanie na prawym boku, może powodować nieprzyjemny dla wszystkich refluks.

 

5. Przynosi ulgę dla śledziony

Po lewej stronie naszego ciała, znajduje się również śledziona. Organ ten jest odpowiedzialny za oczyszczenie naszej krwi. Wszelkie odpady i toksyny, które transportuje nasz układ limfatyczny, będą szybciej rozkładane przez organizm, co ma duży wpływ na nasze samopoczucie i jakość snu.

 

Przekonałam Cię? Podziel się tym artykułem ze znajomymi!

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!