Ratownik medyczny opublikował to zdjęcie wraz z bardzo kontrowersyjnym wpisem, zgadzacie się z nim?

Kay Müller z Esslingen od lat pracuje jako ratownik medyczny. Każdego dnia pomaga ludziom, którzy uczestniczyli w poważnych wypadkach i rozumie jak cienka jest granica między życiem, a śmiercią. Za pomocą poniższego wpisu na Facebooku Kay chciał zwrócić uwagę ogółu na problem, z którym zmaga się każdego dnia:

„Jeśli jeszcze raz pacjent, który czeka na SORze, zapyta mnie dlaczego czeka od dwóch godzin (10 minut według zegara na ścianie), z przyjemnością pokażę mu to zdjęcie. Jestem pewien, że wtedy zda sobie sprawę, że jego zerwany paznokieć lub przewlekły katar mogą poczekać jeszcze 3 godziny.

Zadaniem personelu SORu jest ratowanie życia – jak sama nazwa wskazuje (SOR – Szpitalny Oddział Ratunkowy przyp. redakcji), a nie zajmowanie się katarem, z którym pacjent powinien zgłosić się do lekarza rodzinnego. Przepraszam za dobór słów, jednak lenistwo i nieodpowiedzialność, niektórych pacjentów są tak porażające, że czasem zastanawiam się jak w ogóle znaleźli drogę do szpitala…”

 

"Jeśli jeszcze raz pacjent, który czeka na SORze, zapyta mnie dlaczego czeka od
SOURCE: FACEBOOK

Mocne, ale szczere słowa ratownika medycznego zostały już udostępnione ponad 20 tysięcy razy, a drastyczne zdjęcie otworzyło oczy wielu byłym awanturnikom. Przede wszystkim wpis trafił w samo sendo sprawy według innych osób pracujących w służbach medycznych.

Mocne, ale szczere słowa ratownika medycznego zostały już udostępnione ponad 20
SOURCE: FACEBOOK

Co sądzicie o tym wpisie? Zgadzacie się?

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!

Udostępnijcie go dalej!

Tekst pochodzi z: podaj.to

Komentarze
Loading...