Olejek Goździkowy – Poznaj Jego Rewelacyjne Właściwości Zdrowotne

Właściwości goździka, znane są już od ponad 2 tys. lat. Są to suszone pączki kwiatowe wiecznie zielonego drzewa – goździkowca korzennego i pochodzi z Azji.

 

 

Ich zdrowotne właściwości lecznicze, wykorzystywano w starożytnych Chinach, a 400 lat później do Wenecji przywieźli je arabscy kupcy. Stamtąd dotarły do pozostałych mieszkańców Europy, którzy do tej pory wykorzystują właściwości zdrowotne goździków. Oto one:

#1 Trądzik

Według przeprowadzonych badań, olejek z goździków skutecznie zwalcza bakterie, które są odpowiedzialne za zły stan skóry. Nie tylko łagodzi trądzik, ale również szybko regeneruje skórę i zapobiega jego powstawaniu.

#2 Candida

Pod czujnym okiem lekarza, olejek goździkowy zwalcza pasożyty zamieszkujące ludzkie ciało i grzyby. Grzyby candida atakujące nasze ciało, powodują bardzo nieprzyjemne skutki uboczne.

#3 Zęby

Ma działanie przeciwbólowe i często stosowany jest przy męczącym bólu zęba lub dziąseł. Zawiera substancję, której smak, z pewnością kojarzysz z wizytą u dentysty.

#4 Trawienie

Stosowały go chętnie nasze babcie na problemy z trawieniem. To jedna z najbardziej powszechnych, tradycyjnych zastosowań. Skutecznie wspomaga trawienie, łagodzi nudności, wzdęcia i konsekwencje niestrawności. Łagodzi również objawy wrzodów żołądka.

 

#5 Bakterie

Czy wiesz, że goździki radzą sobie nawet z bakterią e-coli? To z czym nie może poradzić sobie antybiotyk, skutecznie zwalczy olejek goździkowy. Bakterie z nim nie mają żadnych szans!

#6 Ciśnienie

Goździki zawierają substancję, która rozrzedza krew. Reguluje ciśnienie krwi – skutecznie je obniża, udrażnia żyły i aortę oraz zapobiega powstawaniu zatorów i skrzepów.

#7 Wątroba

Substancje zawarte w goździkach, spowalniają proces starzenia się organizmu i jego organów wewnętrznych, chroni wątrobę przed chorobami i obciążeniami.

 

 

Olejek goździkowy jest pełen niesamowitych właściwości, które warto zawsze mieć pod ręką i używać jak najczęściej.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!