Czy Wiesz, Co Może Zdziałać Odrobina Soli Dodana do Szamponu? Zobacz Jakich Problemów Związanych Z Pielęgnacją Włosów Unikniesz

Nie da się ukryć, że każda z nas jest w stanie zrobić wiele, aby mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy. Niestety oferowane przez fryzjerów zabiegi są dość drogie, a zastosowane kosmetyki – pełne niezdrowej chemii. Na efekty zaś, możemy liczyć tylko wtedy, kiedy stosujemy je ciągle. Oczywiście ratujemy się, dostępnymi wszędzie najróżniejszymi kosmetykami, odżywkami lub zabiegami, ale efekt nie jest zbyt widoczny.

 

 

Zamiast używać sztucznych produktów, powinnaś pomyśleć o sprawdzeniu prostego i bezpiecznego triku z wykorzystaniem jednego składnika, który zawsze znajduje się w Twojej kuchni – soli.

Sól dodana do dowolnego szamponu do włosów, pobudza ich wzrost i poprawia kondycję skóry głowy. Złuszcza również martwe komórki naskórka, likwiduje łupież nadmiar sebum z włosów.

 

Korzyści wynikające z używania soli w pielęgnacji włosów:

 

 

1. Usuwa nadmiar sebum

Sól, pomaga kontrolować nadmiernie pobudzone gruczoły łojowe na skórze głowy, co powoduje produkowanie zbyt dużego sebum. Jeśli często przetłuszczające włosy są Twoim koszmarem, wystarczy dodać 2 lub 3 łyżeczki soli do szamponu, którego zwykle używasz i umyć włosy. Efekt będzie widoczny już po pierwszych kilku zabiegach.

 

2. Usuwa łupież

 

Sól, chroni skórę przed grzybicą – główną przyczyną łupieżu. Jeśli dodasz sól do szamponu, pobudzi ona krążenie i wyeliminuje istniejący łupież. Do stosowania zapobiegawczego, wystarczy włosy podzielone na partie posypać u nasady 1-2 łyżeczkami soli, a następnie masować mokrymi dłońmi przez około 10 minut.

 

3. Pobudza wzrost włosów

Sól, korzystnie wpływa na wzrost włosów. Zapobiega i zatrzymuje ich wypadanie oraz stymuluje wzrost nowych włosów. Wystarczy tylko umyć głowę, a następnie wmasować w wilgotną skórę głowy sól morską przez 10-15 minut. Potem umyć ponownie włosy. Powtarzaj tę czynność dwa razy w tygodniu przez ok. 2 miesiące.

 

Rodzaj soli ma znaczenie…

Istnieją różne rodzaje soli. Jeśli jednak chodzi o zdrowie włosów, należy wybrać jej właściwy typ. Każda sól zawiera chlorek sodu (NaCl), ale różnią się one jakością i właściwościami.

 

 

Do pielęgnacji włosów, należy używać soli morskiej, ponieważ posiada najbardziej korzystne właściwości dla włosów. Wzmacnia je i odżywia skórę głowy, a w przypadku problemów z wypadaniem włosów, możesz użyć również soli kuchennej z jodem.

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!