Nie znosisz swoich okularów? W bliskiej przyszłości może już nie będą Ci potrzebne. Wszystko dzięki nanokroplom. – Dylo.pl

Nie znosisz swoich okularów? W bliskiej przyszłości może już nie będą Ci potrzebne. Wszystko dzięki nanokroplom.

Okulary „dodają” inteligencji oraz seksapilu, często są też modnym dodatkiem, ale noszenie ich sprawia wiele problemów. Zsuwają się z nosa, szybko się brudzą, w czasie deszczu można z nimi oszaleć, no i łatwo o ich zniszczenie. Pomimo to wielu ludzi i tak woli tradycyjne okulary niż soczewki kontaktowe. Być może niedługo jedno i drugie przejdzie do historii! Naukowcy z izraelskiego Uniwersytetu Bar-llan pracują nad obiecującym rozwiązaniem dla oczu!

SOURCE: PIXABAY

Zespół okulistów z Shaare Zedek Medical Center oraz Instytutu Materiałów Zaawansowanych oraz Nanotechnologii ze wspomnianej uczelni opracował krople do oczu, które poprawiają widzenie. Lek działa zarówno w przypadku krótko-, jak i dalekowzroczności. Krople bazujące na nanocząsteczkach są w stanie naprawić uszkodzoną rogówkę.

Zespół okulistów z Shaare Zedek Medical Center oraz Instytutu Materiałów Zaawans

SOURCE: PIXABAY

Zdaniem dr. Davida Smadji, który jest odpowiedzialny za projekt, „nanokrople” zrewolucjonizują leczenie pacjentów z wadami wzroku. Dotychczasowe badania przeprowadzane na świnkach morskich pokazują niesamowite efekty – wyostrzenie wzroku i poprawę kondycji oczu. Teraz pora poczekać na badania kliniczne na ludziach…
Warto też dodać, że równolegle do Izraela, swoje badania na tym polu prowadzi Wielka Brytania. W Londynie opracowano nanokrople zwalczające zwyrodnienie plamki żółtej. Czyżby w przyszłości zakłady optyczne miały przestać istnieć?

Zdaniem dr. Davida Smadji, który jest odpowiedzialny za projekt, "nanokrople" zr

SOURCE: PIXABAY

Ciekawostkami warto się dzielić – udostępnijcie ten artykuł znajomym okularnikom! 🙂

Tekst pochodzi z: podaj.to

Komentarze

Loading...