Męczy Cię Uporczywe Bzyczenie Much Przy Uchu? Dzięki Tym Poradom Uporasz Się Z Nimi Raz Na Zawsze

Muchy to bardzo uporczywe owady, szczególnie kiedy poczują w okolicy jedzenie. Poza tym, że są nosicielami wielu bakterii – potrafią doprowadzić do szewskiej pasji nawet najbardziej cierpliwego człowieka.

 

 

Idziemy Ci z odsieczą! Zastosuj jedną z niżej opisanych porad, a pozbędziesz się uporczywego bzyczenia much raz na zawsze:

 

1. Goździki i cytryna

Zamiast w pomarańczę, powbijajcie goździki w przeciętą na pół cytrynę. Zostawcie jedną połówkę na stole – to ulubione miejsce much – a drugą w dowolnym miejscu. Dla nas ten zapach jest bardzo przyjemny, a dla much wręcz przeciwnie… Poza tym to świetna ozdoba 🙂

 

2. Lawenda

Lawenda w każdej postaci odstrasza muchy! Możecie kupić lawendę w doniczce, w saszetce albo pić lawendową herbatę – wszystkie chwyty dozwolone!

 

3. Worek z wodą i wódką

Wystarczy wlać wodę do przezroczystego worka i dolać trochę wódki. Zawieście worek np. na tarasie lub na balkonie – odbijające się w wodzie słońce, odstrasza muchy. One naprawdę szczerze nie cierpią zapachu wódki.

 

4.Ocet

Wymieszajcie 100 ml podgrzanego octu z 10 kroplami mydła w płynie. Zostawcie pojemniczek z mieszanką w miejscu, gdzie najczęściej pojawiają się w muchy – wszystkie wpadną w pułapkę.

 

5. Mięta

Dobrym sposobem jest też miętowy odświeżacz powietrza. Oto składniki:

  • 1 mały słoik,
  • 1 gąbka,
  • 20 kropli olejku miętowego,
  • 125 ml wody.

Włóżcie gąbkę do słoika i wlejcie wodę, dodajcie olejek i szczelnie zamknijcie słoik. Odłóżcie go na jeden dzień. Potem możesz go otworzyć – dom wypełni się przyjemnym aromatem, a muchy przepadną 🙂

 

6.Czosnek

Ta metoda może nie jest zbyt aromatyczna, ale działa! Wystarczy położyć w kilku miejscach czosnek, by muchy nie zbliżyły się do jedzenia.

 

7.Ogórek

Zapach ogórka działa odstraszająco na muchy. Zostawcie kilka plasterków na stole – efekt gwarantowany!

 

 

Czy już słyszysz tą ciszę? Po uporczywym bzyczeniu nie ma już nawet śladu…

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!