Matcha – Herbata, Która Czyni Cuda! Tłuszcz Z Brzucha Znika, A Skóra Promienieje

Czy słyszałaś już o zielonej herbacie w proszku? Matcha – bo o niej mowa, zyskała swoją popularność dzięki niedawno przeprowadzonym badaniom, chociaż znana jest już od tysiącleci. Udowodniono, że ma niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie i kondycję skóry. Dowiedz się koniecznie jakie ma działanie!

 

Według najlepszych specjalistów, matcha to najzdrowsza z zielonych herbat. Około trzech tygodni przed zbiorami krzewy są osłaniane przed słońcem, dzięki czemu wytwarzają więcej aminokwasów. Herbata ma też nieco inny smak niż typowa zielona – jest słodsza i pięknie pachnie. Niemniej jednak, to nie ze względu na to jest tak cenna! Poznajcie 7 najważniejszych zalet zielonej herbaty w proszku:

 

1. Zapobiega nowotworom i chorobom serca

Matcha zawiera około 100 razy więcej galusanu epigallokatechiny (EGCG), flawonoidu, który uchodzi za składnik przeciwdziałający mutacją komórek rakowych. Brzmi dobrze, prawda?

 

2. Przyspiesza metabolizm

Wspomniany już związek chemiczny EGCG sprawia również, że metabolizm pracuje na najwyższych obrotach! Niemniej jednak, jak mówią naukowcy, picie samej herbaty nie wystarcza. Należy do tego dodać zdrową dietę i odrobinę ruchu. Według nich te trzy elementy sprawiają, że metabolizm przyspiesza aż czterokrotnie!

 

3. Promienna i zdrowa cera

Matcha to bogate źródło przeciwutleniaczy, dzięki którym skóra dłużej zachowuje zdrowy i młody wygląd, jest dodatkowo chroniona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

 

4. Obniża poziom złego cholesterolu

Naukowcy potwierdzają, że regularne picie tej herbaty obniża poziom złego cholesterolu, oraz zwiększa ilość tego dobrego. Oznacza to, że nasze serce jest w pełni chronione!

 

5. Reguluje poziom cukru

Kolejnym plusem jest to, że obniża poziom cukru we krwi i skutecznie hamuje rozwój chorób spowodowanych zaburzoną gospodarką cukru w organizmie.

 

6. Redukuje stres i odpręża

Parzona herbata matcha dłużej niż przez 5 minut, ma działanie odprężające, dzięki uwalnianiu dużej ilości L-teaniny.

 

7. Pobudza i dodaje energii

Tak, wiemy, że to zupełne zaprzeczenie tego, co napisaliśmy wyżej, ale wszystko zależy od tego, jak długo parzymy herbatę. Aby uzyskać efekt zbliżony do wypicia kubka kawy, herbatę należy zaparzać ją nie dłużej niż przez 2-3 minuty.

 

Japońską zieloną herbatę w proszku Matcha, możesz kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Cena waha się między 18, a 50 zł. za 30 g.

Aby cieszyć się dobrym, mocnym smakiem tej herbaty, zalej wodą 1/4 łyżeczki herbaty i zaparzaj zgodnie z zapotrzebowaniem (z czasem można zwiększyć moc do 1 łyżeczki). Spróbuj i przekonaj się sama! Pij i ciesz się świetnym zdrowiem 🙂

 

Podziel się tym artykułem ze znajomymi, a z nami swoimi wrażeniami!

 

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!