Jerzy Owsiak rezygnuje z szefowania WOŚP.

„Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP” – powiedział Jerzy Owsiak na specjalnej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

 

Decyzja Owsiaka zapadła po informacji o śmierci Pawła Adamowicza.

„Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał” – powiedział Owsiak na konferencji prasowej WOŚP.

Jak dodał, „trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie”. „On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich” – dodał.

Owsiak swoją decyzję o rezygnacji tłumaczył sytuacją, w jakiej znajduje się Polska. Uważa, że zbyt dużo jest nienawiści, ataków, obrażania i złego języka. Dodał, że Fundacja WOŚP jest pięknym dziełem, które pomogło wielu ludziom, ale nie godzi się na tego typu zachowania.

„Usłyszałem w mediach, że policja zatrzymała dzisiaj osobę, która groziła śmiercią prezydentowi Poznania i Wrocławia. Do tej pory takie groźby były traktowane jako krytyka. (…) Stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, faszystowski, o język gróźb (…) Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale już nie będę podejmował żadnych decyzji. (…) Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań” – powiedział Jerzy Owsiak.

„Prezydent Gdańska był z nami i będzie z nami. Do końca świata i jeden dzień dłużej” – dodał Owsiak.

Wychodząc z sali konferencyjnej Owsiak kręcił głową i powtarzał „dziki kraj, dziki kraj”.

Źródło: fakty.interia.pl

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!