Gdy wchodził do domu, żona ignorowała jego obecność. Musiał coś zmienić i zadał jej takie pytanie..

Każdego ranka zadawał jej jedno pytanie. Dwa tygodnie później, kiedy spytał ponownie, zobaczył, że jej oczy napełniają się łzami…

Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że Richard Paul Evans jest najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem. Udało mu się stworzyć rodzinę, doczekał się 5 dzieci, oraz jest odnoszącym sukcesy pisarzem, którego książki rozchodzą się w milionowych nakładach. Niestety, od wielu lat rysą na szkle lat były problemy w jego małżeństwie. Postanowił podzielić się historią ratowania swojego związku, opisując to w książce.

Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że Richard Paul Evans jest najszczęśli
SOURCE: FACEBOOK

Jego najstarsza córka, Jenna, wyznała, że jako dziecko bardzo bała się, że Evans rozwiedzie się z jej matką. Gdy miała 12 lat, pomyślała jednak, że skoro tak często się kłócą, to może powinni się rozstać. Na koniec wyznała jednak, że bardzo się cieszy, że do tego nie doszło.

Jego najstarsza córka, Jenna, wyznała, że jako dziecko bardzo bała się, że Evan
SOURCE: FACEBOOK

„Kiedym myślę o tym jak się poznaliśmy, nie rozumiem co nas do siebie przyciągnęło. Nasze osobowości są skrajnie inne. Po tym jak zostaliśmy małżeństwem, różnice między nami zdawały się być coraz bardziej ekstremalne. Gdy spadła na nas sława i pieniądze, wcale nie poprawiło to naszych relacji. Napięcie, które narosło między nami było tak ogromne, że wyjazdy związane z pracą przynosiły ulgę. Kłóciliśmy się tak często, że stało się to naszą normalnością. Zapomniałem, że związek możne wyglądać inaczej. Byliśmy na krawędzi rozwodu i omawialiśmy go wiele razy… Moment zwrotny przyszedł, gdy wyjechałem promować moją następna książkę. Pokłóciliśmy się przez telefon i Keri rzuciła słuchawką. Czułem się samotny, sfrustrowany i zły. Osiągnąłem swój limit…”

"Kiedym myślę o tym jak się poznaliśmy, nie rozumiem co nas do siebie przyciągnę
SOURCE: FACEBOOK
Richard nie chciał brać rozwodu, ale nie wyobrażał sobie wspólnego życia. Nie mógł zrozumieć, dlaczego jego małżeństwo jest takim wyzwaniem. Wiedział, że oboje z żoną są dobrymi ludźmi, ale osobno. Razem tworzyli mieszankę wybuchową. Zaczął się zastanawiać, dlaczego Keri nie może się zmienić…

Richard nie chciał brać rozwodu, ale nie wyobrażał sobie wspólnego życia. Nie mó
SOURCE: TWITTER

Te rozmyślania doprowadzały go do rozpaczy, która zainspirowała w nim pewną myśl. Siedział zalany łzami pod prysznicem, gdy uświadomił sobie, że nie ma mocy zmienienia zachowania i charakteru swojej żony, ale może popracować nad sobą. Zaczął się modlić. Nie przestawał gdy leżał w łóżku nie mogąc zasnąć, gdy leciał samolotem do domu i gdy przekroczył jego próg, mijając żonę, która nawet na niego nie spojrzała. W nocy, kiedy leżeli kilka centymetrów od siebie, wpadł na pomysł. Wiedział już co zrobić…

Te rozmyślania doprowadzały go do rozpaczy, która zainspirowała w nim pewną myśl
SOURCE: FACEBOOK
Następnego poranka odwróciłem się do niej i zadałem jej jedno pytanie, które zmieniło tak wiele…

Następnego poranka odwróciłem się do niej i zadałem jej jedno pytanie, które zmi
SOURCE: FACEBOOK

„Czy mogę zrobić, by twój dzień był lepszy?”
„Nie możesz.” odpowiedziała. „Dlaczego pytasz?”
„Bo mi na tym zależy. Chce byś miała dobry dzień.” Keri spojrzała cynicznie na swojego męża.
„Chcesz mi pomóc, to posprzątaj w kuchni.” Spodziewała się, że go tym rozzłości, ale on tylko kiwnął głową i odpowiedział „Ok”. Wstał z łóżka i poszedł do kuchni. Następnego ranka zadał jej takie samo pytanie. W odpowiedzi usłyszał, że może wyczyścić garaż. Wziął głęboki oddech, bo nie bardzo miał ochotę dodawać do dość napiętego grafiku więcej sprawunków. Wiedział też, że żona go prowokuje, ale zamiast wszczynać kłótnię, wstał i wyruszył spełnić jej prośbę. Gdy trzeci raz zapytał jej jak może ulepszyć jej dzień, krzyknęła:
„Nic! Nie możesz zrobić nic, więc przestań mnie o to pytać!” Przeprosił i odpowiedział, że nie może przestać, bo to dla niego ważne.

"Czy mogę zrobić, by twój dzień był lepszy?" <br>"Nie możesz." odpowiedziała.
SOURCE: FACEBOOK
Powtarzał to samo pytanie przez kolejne dwa tygodnie, aż wreszcie doczekał się przełomu. Gdy zwrócił się do żony zauważył, że jest zalana łzami. „Proszę przestań zadawać mi to pytanie. Nie ty jesteś problemem tylko ja. Jestem okropna! Nie rozumiem, dlaczego jeszcze mnie nie zostawiłeś.” Richard delikatnie dotknął jej twarzy i spojrzał głęboko w oczy. „Bo cię kocham. Powiedz, co mogę zrobić by twój dzień był lepszy.”

Powtarzał to samo pytanie przez kolejne dwa tygodnie, aż wreszcie doczekał się p
SOURCE: FACEBOOK

„To ja powinnam zadać ci takie pytanie.” Powiedziała Keri. „Powinnaś, ale teraz to ja muszę się zmienić. Chcę żebyś wiedziała jak wiele dla mnie znaczysz.” Złożyła głowę na jego piersi. „Przepraszam, że byłam taką zołzą. Kocham cię.” Richard szczęśliwy, że jego wysiłki wreszcie odniosły efekt, obiął ja ramieniem i odpowiedział – „Ja tez ciebie kocham. Powiedz mi, co mogę zrobić, by twój dzień był lepszy.” Keri bez zastanowienia odparła – „Może spędzimy go razem?”
Richard nie przestał zadawać tego prostego pytania swojej żonie. Kłótnie ustały, a po pewnym czasie Keri dodawała od siebie „Czego potrzebujesz ode mnie. Jak mogę być lepszą żoną?”

"To ja powinnam zadać ci takie pytanie." Powiedziała Keri. "Powinnaś, ale teraz
SOURCE: FACEBOOK

 


Mur, który przez lata budowali między sobą, runął. Zaczęli ze sobą rozmawiać, dzielić się swoimi oczekiwaniami i pragnieniami. Nie rozwiązali wszystkich swoich problemów, oraz nie wyeliminowali kłótni ze swojego życia. Utarczki zdarzały się od czasu do czasu, ale coraz rzadziej, bo zwyczajnie nie chcieli się już ranić.

Mur, który przez lata budowali między sobą, runął. Zaczęli ze sobą rozmawiać, dz
SOURCE: FACEBOOK

Keri i Richard są małżeństwem od 30 lat. Dziś mogą powiedzieć, że nie tylko się kochają, ale też lubią siebie nawzajem. Doceniają swoje towarzystwo, są sobie potrzebni. To co kiedyś ich różniło, dziś nie ma znaczenia. Nauczyli się dbać o siebie, a co ważniejsze stało się to dla nich priorytetem. Małżeństwo to nie bułka z masłem, ale znalezienie partnera na całe życie to dar, który trzeba cenić ponad wszystko.

Keri i Richard są małżeństwem od 30 lat. Dziś mogą powiedzieć, że nie tylko się
SOURCE: FACEBOOK

 

Udostępnijcie tę historię.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!

Może któryś z Waszych znajomych zmaga się właśnie z takim problemem.

Tekst pochodzi z: podaj.to

Komentarze
Loading...