Frytki z McDonald’s kryją w sobie odrzucającą tajemnicę. Konsumenci nie mają o tym pojęcia

Podczas wizyty reportera w fabryce frytek, który był oprowadzany po hali produkcyjnej, stwierdzono, że produkty są spryskiwane pestycydem tak toksycznym, że nie mogą być spożywane przez 6 tygodni po rozpyleniu. Odkrycie tego bardzo toksycznego środka dostarcza nam zupełnie nowych powodów do unikania restauracji McDonald’s…

Pestycydy we frytkach z McDonald’s:

Ta informacja, którą niedawno ujawnił Michael Pollan, autor, dziennikarz, działacz i profesor dziennikarstwa na Berkeley Graduate School of Journalism, obiegła cały świat.

Wyjaśnia on proces powstawania frytek do tej popularnej restauracji począwszy od uprawy ziemniaka. Już wybór samego gatunku tej rośliny wymusza na producentach używanie toksycznych substancji.

Pollan uważa, że wszystkie frytki produkowane dla McDonald’s pochodzą z gatunku Russet Burbank, gdyż ich wydłużony kształt umożliwia uzyskanie długich frytek, które są symbolem tej restauracji.

https://goo.gl/images/C95yi7

Uważa on również, że ze względu na niełatwą uprawę tego gatunku, roślina musi być chemicznie nawożona i zabezpieczana już w trakcie wzrostu. Ten gatunek często cierpi na martwicę, a czy Mcdonald przyjąłby ziemniaki z defektami? Można sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie…

“Jedynym sposobem, aby wyeliminować martwicę ziemniaka jest wyeliminowanie mszyc. Natomiast jedynym sposobem na to jest stosowanie silnego pestycydu o nazwie “Monitor”, który jest tak toksyczny, że rolnicy nie wchodzą na swoje własne pola przez 5 dni od pryskania, aby nie ryzykować własnym zdrowiem.”

Efekty uboczne stosowania pestycydów

instagram.com freepik.com

Pestycyd, który zwie się metamidofos, został powiązany z wieloma skutkami ubocznymi. Przypadki zatrucia  wystąpiły u pracowników mających kontakt z pestycydem, jak również wśród osób, które spożywały jedzenie wcześniej nim spryskane.

Objawy zatrucia obejmują:

  • podrażnienie płuc
  • katar
  • trudności w oddychaniu
  • drętwienie lub osłabienie
  • niewyraźne widzenie
  • nudności i wymioty
  • zaburzenia mowy
  • nieregularne bicie serca
  • śpiączka, a nawet śmierć.
www.shared.com

Ogólnie rzecz biorąc, to kolejny argument, którego należy dodać się do rosnącej listy zagrożeń wynikających z jedzenia dań z McDonald’s…

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze
Loading...