Dieta Wysokobiałkowa wcale nie jest zdrowa. Dowiedz się, jakie są skutki jej stosowania

Czy stosowałaś kiedyś dietę wysokobiałkową?
Jeśli tak, to na pewno już wiesz, że dieta „cud” nie istnieje, a nawet może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli zaś nie, ten artykuł będzie dla Ciebie przestrogą.

Okazuje się, że dieta wysokobiałkowa wcale nie jest zdrowa

„Od pewnego czasu wiadomo, że spożywanie zbyt dużych ilości pożywienia, szczególnie białka, skraca życie. Teraz wiemy, dlaczego tak się dzieje. Nasz zespół udowodnił, że zwiększona ilość pożywienia przyspiesza syntezę białek w komórkach. Im szybciej ten proces zachodzi, tym więcej błędów powstaje. A nagromadzenie błędnie zsyntetyzowanych białek negatywnie wpływa na zdrowie i skraca życie.” – powiedział Profesor Christopher Proud z South Australian Health & Medical Research Institute (SAHMRI)

Co więcej, Ci sami uczeni uważają, że węglowodany nie są wcale tak szkodliwe, jak nam się wszystkim wydawało. To pewnie jest dla Ciebie sporym zaskoczeniem.

 

Wyniki badań zostały opublikowane w Current Biologi i wyjaśniają, że to właśnie dieta uboga w białko pozwoli nam na dłuższe i zdrowsze życie.

Zostało tam wyjaśnione, że dieta uboga w białka, a bogata w węglowodany równa się dłuższe i zdrowsze życie
Badania te dotyczą zwłaszcza sfery mózgu człowieka. Jak mówi uczony: „Węglowodany mają złą opinię, szczególnie jeśli chodzi o dietę. Jednak kluczem jest tutaj równowaga i zrozumienie różnicy pomiędzy „dobrymi” a „złymi” węglowodanami. Spożywanie węglowodanów z włókien, które są obecne w warzywach, owocach, nieprzetworzonych ziarnach jest najzdrowsze. Działa to podobnie jak dieta śródziemnomorska, o której wiemy, że wydłuża życie.”

 

Jesteś Zaskoczona?

Naukowcy przeprowadzili pewne badania na muszkach owocówkach oraz innych owadach. okazało się na ich podstawie, że im więcej jedzenia, tym szybsza synteza białek i tym samym krótsze życie.

To samo przekłada się na organizm ludzki. Im mniej białka w diecie człowieka, tym dłuższe i zdrowsze jest życie.

 

Zgadzasz się z opinią naukowców? Czy może wręcz przeciwnie?

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!