Bez wysiłku pożegnaj cukrzycę i nadmierne kilogramy

Cukrzyca… Pewnie każdy z nas zna choć jedną osobę, która na nią choruje. Nic dziwnego, w końcu jest coraz bardziej powszechna. Jednak nie możemy się jej poddać bez walki! Znam na nią naturalne lekarstwa.

View this post on Instagram

422 mln chorych na świecie, w Polsce ponad 2 lub nawet 3 mln, zależnie od szacunków. Dziś Światowy Dzień Cukrzycy.⚕️ Wg WHO nawet 1,6 mln osób ROCZNIE umiera z powodu tej choroby lub jej powikłań. Dane przerażają! ⬇️ Poza profilaktyką, o której dziś wszędzie głośno, warto pamiętać jak pomóc cukrzykowi. W sytuacjach "ulicznych" częściej możecie trafić na chorego z hipoglikemią, czyli zbyt niskim poziomem glukozy we krwi. Dziwne, nielogiczne zachowanie, niezrozumiałe słowa, drżenie mięśni, zasłabnięcie, chory zlany lepkim potem, czasem agresywny – te objawy sugerują NIE wpływ alkoholu a spadek cukru właśnie. Co robić, w telegraficznym skrócie? 1️⃣Bezpieczeństwo, ocena przytomności, oddechu. 2️⃣Gdy chory przytomny i może przełykać, podać doustnie produkt zawierający cukier (nie cola zero!). Wytyczne zalecają tabletki z glukozą, które raczej mało kto ma w kieszeni. Może być więc np. sok owocowy, żelki, osłodzona herbata – na dobrą sprawę cokolwiek z cukrem. Zalecenia mówią o dawce 10-20 g cukru, ponawianej aż do uzyskania poprawy. 3️⃣Gdy chory nieprzytomny i oddycha, pozycja bezpieczna (na boku) i telefon pod 999. Jemu oczywiście nie wpychamy żadnych cukierasów do ust! PS jeśli sytuacja ma miejsce w warunkach domowych, należy sprawdzić na wstępie poziom glikemii urządzeniem widocznym na zdjęciu, gdy dostępne. PPS miał być dziś o tym szerszy art na blogu lecz praca nie pozwoliła, będzie więc nie dziś. Do tematu wrócę.😉 _____________ #ratowniczy #cukrzyca #pierwszapomoc #zdrowie #ochronazdrowia #glukometr #ratownictwo #ratownik #lekarz #pielęgniarka #diabetes

A post shared by Grzesiek Nowak (@ratowniczy) on

Jak wszyscy wiemy, chorzy na cukrzycę używają insuliny

To ona skutecznie normalizuje poziom cukru we krwi. Jeżeli jednak nie pasuje Ci takie podejście, po konsultacji z lekarzem wypróbuj naturalne środki.
To prosty przepis i co ważne – skuteczny!

Składniki i sposób przygotowania:

  1. 2 litry wody mineralnej
  2. Jeden por z korzeniem

Umyj warzywo, umieść go w słoiku i zalej wodą. Całość pozostaw na 24 godziny. Taki napój spożywaj cały dzień zamiast wody.

Próbowałeś już tego sposobu?

Jeżeli nie, koniecznie skonsultuj się z lekarzem zanim zaczniesz go stosować!

Tekst pochodzi z: 5minutdlazdrowia.pl

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!