Adam zemdlał z powodu zimnego napoju, teraz ostrzega wszystkich przed piciem bardzo zimnej wody w gorący dzień.

Zimna woda szybko gasi pragnienie gdy naprawdę chce się pić. Jednak warto pamiętać, że nie zawsze bardzo zimna woda jest dla nas najlepsza. Przekonał się o tym na własnej skórze Adam Schaub, który podzielił się swoją przygodą na profilu na Facebooku.

Adam napisał: „Zimna woda jest dobra, więc dlaczego miała by być zła? Wczoraj sam się przekonałem.

Adam i jego ojciec pracowali w bardzo upalny dzień, gdy mężczyzna zrobił sobie krótką przerwę natychmiast chwycił po butelkę bardzo zimnej wody i ją wypił. Później wszedł do kabiny ciężarówki, włączył klimatyzację i wypił kolejną butelkę wodę zimnej wody. Wtedy zaczęły się problemy.

Szybko zacząłem się czuć dziwnie. Zacząłem widzieć plamki, było mi niedobrze na żołądku, a w dłoniach i w stopach czułem mrowienie. Chciałem zwymiotować więc otworzyłem drzwi ciężarówki. Następne co pamiętam to leżę twarzą w ziemi, a mój tata odwraca mnie i wyciera mi twarz.

Adam był bardzo ciekaw co się stało z jego organizmem. Gdy tylko ratownicy medyczni przyjechali na miejsce, szybko wyjaśnili mu co się stało.

Wygląda na to, że jeśli jest bardzo gorąco i wypijesz butelkę zimnej wody, może to spowodować wstrząs w twoim ciele. Twój żołądek zachowuje się jakby miał hipotermię, więc ciepła krew jest wysłana do żołądka z pozostałych części ciała. Można stracić przytomność.

Ratownik wyjaśnił, że zimna woda jest dobra, ale tylko małymi łykami. Woda w temperaturze pokojowej jest znacznie lepsza, aby szybko ugasić pragnienie.

Adam zwraca uwagę, że ważne jest, by pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu w upalny dzień.

Źródło: podaj.to

Komentarze
Loading...