8 sygnałów które sygnalizują, że Twoje serce nie działa prawidłowo

Z powodu problemów z sercem ponad 600 tysięcy osób umiera rocznie w Stanach Zjednoczonych. Dzieje się tak zarówno u mężczyzn jak i kobiet, a powody są różne – również te związane z danym stylem życia.

 

Osoba odpowiedzialna za swoje zdrowie powinna wiedzieć, jakie sygnały daje nasze ciało, aby móc odpowiednio reagować i zapobiegać.

 

#1 Bezsenność – może wynikać z wysokiego poziomu lęku i braku koncentracji

Naukowcy wskazują na powiązanie pomiędzy ryzykiem chorób serca a bezsennością. Pacjenci skarżą się na trudności ze snem, budzenie się przedwcześnie i problemy z zasypianiem.

#2 Jasna lub niebieskawa skóra – występuje rzadko, jednak może oznaczać problemy z pompowaniem krwi, a wynika ze zmniejszenia przepływu krwi i czerwonych krwinek

Takie objawy mogą pojawić się na każdej części ciała. Spowodowane jest to doznanym szokiem.

#3 Nieustępujący kaszel może mieć różną przyczynę, ale być może to choroba sercowo-naczyniowa

Często o niewydolności serca świadczy różowaty płyn z mieszanką krwi

#4 Skrajny poziom lęku zaobserwowano w wielu badaniach już od wczesnych etapów rozwoju życia

Stres w obecnych czasach jest chorobą cywilizacyjną i może mieć podłoże genetyczne, ale również być spowodowany czynnikami, takimi jak otoczenie czy styl życia. Skutkiem tego może być na przykład podwyższone ciśnienie krwi, zmniejszona częstość akcji serca czy chociażby tachykardia.

#5 Mdłości i słaby apetyt – powszechny objaw u osób chorujących na serce

Wiąże się to zazwyczaj z bólem brzucha. Nie wolno lekceważyć tych objawów i należy zgłosić się do lekarza. Spowodowane jest to nagromadzenie w wątrobie i jelitach płynu, przez co zakłócone jest trawienie.

#6 Nietypowe plamy i wysypki skórne – badania amerykańskich naukowców alarmują, że półpasiec i egzema zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca

Osoby chorujących na półpasiec o ponad połowę narażone były na zawał serca niż te, które były od niego wolne. Z kolei niemal połowa osób z wypryskami twierdziła, że ma wysokie ciśnienie tętnicze krwi, a prawie 1/3 możliwość podwyższonego cholesterolu.

#7 Omdlenia i utraty przytomności – dość często w przypadku problemów z sercem pacjent doświadcza uczucia zapalenia głowy czy utraty przytomności

Zwężenia zastawki czy zatkana tętnica blokują przepływ krwi, a to skutkuje tym, że serce nie pompuje wystarczająco dużo krwi, a to skutkuje brakiem tlenu. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli doznałeś/aś omdlenia czy spotyka Cię uczucie duszności.

#8 Opuchnięcie stóp, kostek i nóg może być spowodowane tym, że serce nie dość dobrze pompuje krew, przez do otaczających tkanek trafia płyn z naczyń krwionośnych, a najczęstszymi miejscami ucisku są stopy, kostki i nogi

 

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przyczyną mogą być problemy z sercem. Jest to jednak dość powszechny objaw problemów z sercem i wymaga uwagi. To tak zwany obrzęk obwodowy.

To jedynie najczęstsze objawy osób, które cierpią z powodu choroby serce, choć mogą o tym nie wiedzieć. Rzecz jasna nie są jedynymi, a u każdej osoby sygnały mogą być inne, co do nasilenia jak rodzaju.

Odezwij się jeśli Ty lub ktoś kogo znasz doświadczyć tych objawów! Podziel się z nim tymi informacji, a może uratujesz mu życie!

 

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!