8 nieodwracalnych skutków picia Coca-Coli. Ona niszczy nasze ciało

Faktem jest, że wszyscy kochamy napoje gazowane. Są orzeźwiające, łaskoczą nasze podniebienia, a ich słodki smak stanowi doskonałe połączenie z większością produktów spożywczych. Niestety, tam gdzie są plusy często możemy także znaleźć minusy. Dobrze wiadomo, że zbyt częste picie słodkich napojów gazowanych może siać spustoszenie w organizmie.

pixabay.com

Cola jest bardzo niekorzystna dla naszego zdrowia. Poza niesamowicie wysokimi ilościami cukru, zawiera ona także substancje, które zanieczyszczają twój organizm. Skoro coca-cola jest skutecznym środkiem do usuwania rdzy i czyszczenia toalet, bo takie właśnie właściwości wykazuje, to jak musi działać na nasz żołądek i jelita?

Oto 8 skutków ubocznych towarzyszących regularnemu piciu cola-coli:

1. Cola wypłukuje witaminy

pixabay.com

Cola zawiera kwas fosforowy i kofeinę. Kofeina jest środkiem moczopędnym, co oznacza, że po jej spożyciu często oddajemy mocz, a w połączeniu z kwasem fosforowym powoduje, że niezbędne witaminy i minerały wydostają się z organizmu, po upływie 60 minut.

2. Uszkodzenia zębów

instragram.com

Jak wspomniano powyżej, cola zawiera kwas fosforowy i spore ilości cukru. Te substancje mogą powodować erozję szkliwa, czyli powłoki ochronnej zęba, a tym samym zwiększać jego podatność na uszkodzenia.

Wysoka zawartość cukru może powodować powstawanie ubytków. Jeżeli połączymy ten fakt z niskim poziomem wapnia  w organizmie, spowodowanym niedoborem minerałów, to doskonała recepta na drastyczne pogorszenie stanu naszych zębów. Jeśli zależy Ci na pięknym uśmiechu, dobrze jest przestać pić colę.

3. Zmiana samopoczucia

freepik.com

Przyjmowanie zbyt dużej ilości kofeiny może powodować niepokój i pogorszenie snu. Puszka coli zawiera tyle kofeiny, co filiżanka kawy. Udowodniono również, że napój ten może uzależniać, a skutkami odstawienia mogą być bóle głowy, drażliwość, letarg, a w skrajnych przypadkach nawet depresja.

4. Otyłość

pinterest.com

Pojedyncza puszka coli zawiera 33 gramy cukru i nie dostarcza Ci żadnych składników odżywczych. Mimo tak dużej zawartości cukru cola nie zaspokaja głodu, a może jedynie przyczynić się do przybierania na masie. Regularne spożywanie coli może ostatecznie prowadzić do otyłości, która stwarza szereg zagrożeń dla zdrowia. Są nimi przede wszystkim choroby sercowo-naczyniowe i cukrzyca.

5. Problemy ze skórą

Kolejnym skutkiem częstego spożywania coli jest pogorszenie stanu skóry. Naukowcy porównują efekty do regularnego palenia tytoniu, a jeśli kiedykolwiek widziałeś skórę palacza z bliska, wiesz, że nie jest ona piękna. Ze względu na wysoką zawartość cukru, napoje gazowane go typu wzmagają pojawianie się stanów zapalnych skóry. Staje się ona odwodniona, przez co pojawienie się drobnych zmarszczek staje się bardziej widoczne. Ponadto cola może powodować trądzik, pogłębia problem z wypryskami i może sprawić, że skóra staje się obwisła, a cera szara.

6. Problemy z sercem

freepik.com

Jednym z największych zagrożeń związanych z piciem coca-coli jest rozwój problemów z sercem i układem krwionośnym. Regularne picie tego napoju może powodować wysokie ciśnienie krwi, co ostatecznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, a w niektórych przypadkach może przyczyniać się do zawału serca.

7. Zwiększone ryzyko rozwoju chorób nowotworowych

pinterest.com

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego cola ma tak intensywny kolor. Są w niej zawarte barwniki i wiele szkodliwych substancji, które mogą okazać się rakotwórcze, jeśli zostaną zatrzymane w organizmie przez długi czas. Aby wyeliminować choćby najmniejsze ryzyko, najlepiej zaprzestać spożywania ten napój.

8. Zaburzona praca nerek

pinterest.com

Niektórzy ludzie, starając się wyeliminować nadmiar cukru zawarty w regularnej butelce coli, wybierają wersję dietetyczną, będąc całkowicie nieświadomymi ryzyka. Dietetyczna cola bez wątpienia nie zawiera cukru, ale zamiast niego zawiera sztuczne słodziki, które bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję nerek i ich codzienne funkcjonowanie.

Źródło: bornrealist.com | Fotografie: bornrealist.com | Miniatura wpisu: instragram.com

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!