6 genialnych porad dotyczących sprzątania, które każdy powinien znać.

Poniżej prezentujemy 6 genialnych porad dotyczących sprzątania, które każdy powinien znać. Mamy nadzieję, że dzięki nim sprzątanie nie będzie już takie trudne, a wasz dom będzie lśniący i czyściutki. Zobaczcie koniecznie wszystkie porady.

1. Koniec ze śmierdzącą lodówką
Mało jest rzeczy gorszych niż śmierdząca lodówka. Za brzydki odór odpowiadają przede wszystkim bakterie, które dodatkowo mogą mieć negatywny wpływ na przechowywane jedzenie. Aby pozbyć się bakterii z lodówki możemy użyć octu. Wystarczy wytrzeć wnętrze lodówki octem i gotowe!

2. Dokładnie doczyszczony piekarnik
Piekarnik możemy wyczyścić używając sody oczyszczonej. Zmieszaj sodę z niewielką ilością wody, aby przygotować pastę, którą pokryj wnętrze piekarnika. Upewnij się, że wszystkie powierzchnie są pokryte i pozostaw na noc. Rano umyj piekarnik wilgotną szmatką. Jeśli gdzieś wciąż pozostały zabrudzenia możesz je usunąć octem i zmyć wodą.

Efekt? Błyszczący piekarnik!

3. Czysta kuchenka mikrofalowa
Ta porada jest tak prosta, że aż trudno uwierzyć że działa. Wszystko co musisz zrobić by mieć czystą kuchenkę mikrofalową, to włożyć do środka miseczkę z dwoma połówkami cytryny oraz wodą. Następnie uruchom kuchenkę na 4 minuty. Następnie przetrzyj wnętrze kuchenki szmatką i gotowe.

4. Usunięcie plam z żelazka.
Aby usunąć plamy z żelazka należy rozsypać sól na papierze do pieczenia, a następnie pracować sól na papierze. Po oczyszczeniu stopy żelazka warto jeszcze oczyścić otwory na parę z soli poprzez kilkukrotne wytworzenie pary.

5. Idealnie czyste okna
Kto nie lubi mieć idealnie czystych okien. Niestety bardzo często musimy się nieźle natrudzić by je oczyścić dokładnie. Na szczęście teraz będziecie już wiedzieć w jaki sposób oczyścić je za pierwszym razem. Wystarczy użyć gazet zamiast ścierek a rezultat będzie naprawdę świetny.

6. Czysta końcówka prysznica
Znowu pomocny przyda się ocet. Aby oczyścić prysznic z kamienia i brudu wystarczy włożyć końcówkę prysznica w miseczce i zalać octem. Następnie odstawić na noc.

Dodatkowo mamy jeszcze jedną bonusową poradę. Tym razem dotyczy ona samej organizacji pracy. Podziel sprawiedliwie wszystkie prace porządkowe pomiędzy wszystkich domowników i ustal grafik sprzątania. W ten sposób każdy będzie wiedział kiedy i co ma zrobić. A także kto jest odpowiedzialny za czystość danego miejsca.

Źródło:podaj.to

 

Komentarze
Loading...
error: Content is protected !!